Wczytywanie...

Blog


Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

06-08-2023
Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru najlepszego biura rachunkowego w Krakowie! Dowiedz się, dlaczegowarto zaufać naszym księgowym z KrakTax!

Odliczanie VAT za pobyt w hotelu - Księgowość Kraków

29-09-2023
Prowadząc własną firmę, zdarza się niejednokrotnie, że właściciel lub pracownik jest zmuszony do wyjazdu służbowego, podczas którego zatrzymuje się w hotelu. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość odliczenia podatku VAT za koszta poniesione w związku z tego typu noclegiem?

Księgowość - Nadwyżka VAT. Co z nią zrobić?

29-10-2023
Co zrobić w przypadku nadwyżki podatku VAT? Chyba nie każdy jest świadomy tego, że istnieje opcja przeniesienia go na kolejny okres rozliczeniowy. W prowadzeniu działalności gospodarczej istotne jest poznanie wszystkich obowiązujących przepisów i powinności.

Czym jest faktura korygująca?

14-11-2023
Popełniłeś błąd w wystawionej fakturze? Dowiedz się, jak rozwiązać ten problem! Twoja księgowa z KrakTax Kraków wyjaśni, czym jest faktura korygująca!

Czym jest lista płac?

22-12-2023
Czym jest lista płac oraz w jakim celu jest sporządzana? Czy warto skorzystać z obsługi kadrowo-placowej?

Założenie działalności gospodarczej

20-01-2024
Podjęcie decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej stanowi istotny krok, który podejmuje coraz więcej osób.

Jak biuro księgowe pomaga w założeniu własnej działalności gospodarczej?

19-02-2024
Jak wygląda pomoc ze strony biura księgowego przy założeniu własnej działalności gospodarczej? Na czym polegają etapy współpracy z biurem? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!